In september zijn de eerste aluminium gevelkozijnen geplaatst en is begonnen met de montage van de gebogen dakdelen. Twee veranderingen die het aanzicht van het gebouw duidelijk veranderen. Ook binnen gaan de werkzaamheden verder: wanden worden opgebouwd, betontrappen worden voorbereid en de toekomstige ruimtes worden steeds beter herkenbaar.
De gebogen dakvorm wordt zichtbaar
Op het dak is verder gewerkt aan de montage van de houten muurplaten. Deze vormen de verbinding tussen de betonnen constructie en de houten kap die daarboven wordt opgebouwd. Ze zorgen ervoor dat de kap stevig op de onderliggende constructie kan worden aangesloten en de krachten naar de betonnen dakvloer overbrengt.
Daarnaast is gestart met het plaatsen van de getoogde dakplaten: gebogen dakelementen die het dak zijn karakteristieke vorm geven. In de video is de verandering gedurende de maand goed te volgen. Waar eerst nog vooral de vlakke dakvloer en rechte gevels zichtbaar waren, verschijnt nu boven een deel van het gebouw de gebogen kap.
Ook de openingen in het dak en het houten lattenwerk aan de buitenzijde zijn op de beelden duidelijk te zien. De definitieve dakafwerking van riet volgt later, maar de bijzondere daklijn tekent zich al af.
De eerste aluminium kozijnen en ramen
Aan de gevels is verdergegaan met de montage van de stelkozijnen. Dit zijn de vaste houten kaders (frames) in de gevelopeningen waaraan de uiteindelijke kozijnen worden bevestigd. Ze vormen daarmee een belangrijke voorbereiding op het plaatsen van de aluminium gevelkozijnen.
In september is ook met die volgende stap begonnen: de eerste aluminium kozijnen zijn gemonteerd. Op de buitenbeelden zien we hoe steeds meer gevelopeningen worden ingevuld met kozijnen en glas. De vergelijking tussen het begin en het einde van de maand laat het verschil mooi zien. Het gebouw krijgt niet alleen meer vorm, maar wordt ook stap voor stap verder gesloten.
Binnenwanden en gevelpenanten krijgen verder vorm
Binnen is verder gewerkt aan het lijmwerk van de kalkzandsteenwanden. Daarmee worden de verschillende ruimtes steeds verder van elkaar gescheiden en wordt de indeling van het hotel duidelijker.
Ook het lijmwerk van de gevelpenanten is voortgezet. Gevelpenanten zijn de verticale delen (dammen) van de gevel tussen bijvoorbeeld raam- en deuropeningen. Samen met de kozijnen maken deze onderdelen de uiteindelijke indeling van de gevel steeds beter zichtbaar.
Voorbereidingen voor de betonnen trappen
Deze maand is verdergegaan met het bekisten van de betontrappen die in het werk worden gestort. Dat betekent dat deze trappen op hun uiteindelijke plek in het gebouw worden bekist en gestort, in plaats van als kant-en-klare onderdelen te worden aangeleverd.
De bekisting vormt de tijdelijke mal waarin het beton straks wordt gestort. Deze bepaalt de vorm van de trap en houdt het beton tijdens het storten en uitharden op zijn plaats. Het nauwkeurig opbouwen van deze mal is dus een belangrijke voorbereiding voorafgaand het storten van beton.
Verder met de techniekbak en hellingbaan
Naast de werkzaamheden aan de kap, gevels en binnenwanden is ook verder gewerkt aan de techniekbak en aan het verlengstuk van de hellingbaan.
Dit verlengstuk wordt uitgevoerd in schoonwerkbeton. Dat is beton waarvan het oppervlak zichtbaar blijft en onderdeel is van de uiteindelijke uitstraling. Daarom vraagt niet alleen de constructie, maar ook het uiterlijk van het beton aandacht. De bekisting en de zorgvuldige verwerking van het beton spelen hierbij een belangrijke rol.
Ook wordt binnen verder gegaan met de werkzaamheden omtrent de E (Elektrische) en W (Werktuigbouwkundige) installaties door de elektriciens. De loodgieters trekken de elektrische bedrading in de ingestorte E-leidingen en in de stijgleidingen, die benodigd zijn voor het riool en het afvoeren van hemelwater in de vloersparingen op de verdiepingen.
Een kijkje in de toekomstige ruimtes
In deze bouwupdate nemen we u opnieuw mee naar binnen. We kijken rond in de toekomstige lobby, de serre en het restaurant. Vervolgens zien we de congres- en vergaderzalen en de plek waar de hoofdentree en receptie komen.
De kolommen, grote gevelopeningen en inmiddels opgetrokken wanden geven een steeds duidelijker beeld van de ruimtes. Hoewel de inrichting nog moet volgen, wordt het gemakkelijker om voor te stellen hoe gasten hier straks binnenkomen, dineren of een bijeenkomst bijwonen.
Van de eerste ramen tot de gebogen kap: september laat zien hoe het nieuwe hotel zowel van buiten als van binnen verder vorm krijgt.